Тр А 1.1

 Конспект уроків

Тр.А1-1 Виконання с.г та інших мех.робіт 138 год


Урок №1

Тема: Пеpеваги та недолiки двотактного двигуна поpiвняно з чотиpитактним.

План:

1

Конспект:

Відмінність (різниця) чотиритактного двигуна від двотактного полягає в наступному:

 

Двотактні двигуни важать менше.

Чотиритактні двигуни мають складнішу конструкцію і коштують дорожче.

Різна складність у перевезенні та експлуатації.

Різний витрата палива при однаковій кількості кінських сил.

Чотиритактні мотори видають менший шум при роботі.

Двотактні двигуни при роботі виділяють більше диму .

 

Двотактні двигуни

 

У двотактному двигуні одного обороту колінчастого вала вистачає для завершення робочого циклу . Цей оборот у свою чергу здійснюється в два етапи ( такту ) – стиснення і розширення , звідси мотор і отримав свою назву. Двотактні двигуни відрізняє відсутність клапанів , роль яких виконує поршень. Взагалі значення поршня в таких моторах дуже велике: переміщаючись , він відкриває і закриває продувні вікна (як впускні , так і випускні ) . Якщо зовні порівнювати двотактний і чотиритактний двигун , то конструкція першого варіанту набагато простіше. У цьому можна переконатися , почитавши нижче визначення чотиритактного мотора.

 

Чотиритактні двигуни

 

Робочий цикл чотиритактного мотора має чотири етапи ( такту ) . Крім стиснення і розширення (другий і третій етап відповідно) додаються впуск (перший такт ) і випуск (четвертий такт ) . На першому етапі поршень здійснює рух з однієї мертвої точки в іншу – з нижньої у верхню . Впускний клапан відкривається , і в циліндр двигуна потрапляє необхідну кількість свіжої паливно -повітряної суміші. На фінальному етапі (випуск) поршень досягає верхньої мертвої точки , і випускний клапан закривається. Після чого робочий цикл чотиритактного мотора починається заново.

 

Порівняння двотактних і чотиритактних моторів (двигунів)

 

Різниця в кількості тактів – дуже важливе , але далеко не єдина відмінність між двотактними і чотиритактними моторами. Існує ще цілий ряд відмінностей , які виходять з переваг і недоліків того чи іншого двигуна .

 

Основні відмінності :

 

Двотактні двигуни важать на порядок менше , навіть за умови , що кількість кінських сил однаково. Яскравий приклад: при п’ятнадцяти кінських силах двотактний двигун буде важити 36 кілограм , а чотиритактний – майже на десять кілограм більше .

Конструкція чотиритактних двигунів помітно складніше, і процес виробництва довше. Всі ці фактори роблять прямий вплив на ціну – чотиритактні мотори коштують дорожче.

Перевезення і експлуатація двотактного двигуна помітно простіше. Його можна перевозити практично в будь-якому положенні , а щоб використовувати , досить дістати , встановити і завести.

Витрата палива двотактного двигуна приблизно в півтора рази більше ( при однакових кінських силах) .

Чотиритактні мотори , якщо завести їх на повну потужність , працюють трохи тихіше , ніж двотактний варіант. Різниця в шумі незначна, однак вона існує , і тут перевага у чотиритактних двигунів.

Ще одна перевага четирехтактніков – менша вібрація і дим. Причому друга відмінність вкрай важливо саме для двигунів , тому більшість людей вибирає мотор , при роботі якого утворюється менше диму (не так шкідливо для здоров’я людини і менше забруднення для навколишнього середовища) .

Переваги

Які переваги у 4-х і 2-хтактного двигунів?

Плюси двотактних човнових моторів

·         меншу вагу;

·         найкраща динаміка;

·         менша ціна;

·         простота обслуговування і ремонту (як наслідок простоти конструкції);

·         б пробільша надійність (теж як наслідок простоти конструкції);

Плюси чотиритактних човнових моторів

·         менший шум при роботі (особливо на низьких оборотах);

·         меншу витрату палива.

 

 

Контрольні питання:

 

 

 

 

 

 

 

 

Домашнє завдання:

      1. Пеpеваги та недолiки двотактного двигуна поpiвняно з чотиpитактним.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар